Konstitucijos egzaminas 2013

20131001_09035520131003_1206532013 m.  spalio 1d. jau 7 metus iš eilės Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija organizavo visuotinę  teisinių žinių įvertinimo akciją – Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminą. Šiais mokslo metais žinias pasitikrinti nusprendė ir mūsų mokyklos moksleiviai. Žinių įsivertinimo akcijoje dalyvavo 91 mūsų mokyklos moksleivis. 5-12 klasių mokiniai buvo suskirstyti į 3 grupes: 5-7 klasių grupėje dalyvavo 19 mokinių, 8-10 klasių grupėje – 33 mokiniai, 11-12 klasių grupėje – 7 mokiniai. Taip pat prie šios akcijos prisijungė ir pradinukai. 1-4 klasių mokiniams skirtoje kūrybinėje piešimo užduotyje „Ką man reiškia Konstitucija“ dalyvavo 32 3-4 klasių mokiniai. Pradinių klasių moksleiviai piešinius sukabino stende. Juos gali matyti ir įvertinti visa mokyklos bendruomenė. Geriausiais darbais pripažinti trečiokų Oskaro Navicko ir Deimantės Guževičiūtės, ketvirtos klasės mokinių Robertos Šimaitytės ir Simonos Grunskytės piešiniai. 6-7 klasių grupėje geriausiai pasirodė Deimantė Ganytė (6kl.), ji pateko į II etapą, kuris vyks spalio 15 d. Kiti šios grupės dalyviai, surinkę daugiausiai taškų, – tai Olivija Usonytė (7kl.) ir Monika Zubavičiūtė (7kl.). 8-10 klasių grupėje geriausiai atlikti užduotis pavyko Raimondai Morkūnaitei (10kl.), Mintarei Simonaitytei (9kl.), Eglei Elksnytei (9a kl.), Mariui Žilgužiui (9a kl.), Remigijui Katlauskui (10 kl.). 11-12 klasių grupėje daugiausiai taškų surinko Simona Lukošiūnaitė (12kl.), Mantas Kremenskas (12kl.), Samanta Sidaugaitė (11kl.). Egzamine dalyvavę mokiniai pasitikrino žinias apie Konstituciją. Konstitucijos egzaminas mokiniams suteikė galimybę prisiminti ir pakartoti bei apibendrinti žinias, apie kurias jie girdėjo ir skaitė per pamokas ar besiruošdami joms.

Istorijos  vyresnysis mokytojas Stasys Varankevičius