Konferencija „Šimtmečio Lietuva“

Balandžio 20 d. Šiaulių universitete vyko respublikinė skirtingų gebėjimų mokinių konferencija „Šimtmečio Lietuva“. Konferenciją skambiai atidarė Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos mergaičių tercetas. Konferencijos dalyvius pasveikino Šiaulių universiteto Specialiosios pedagogikos katedros lektorė Dr. Laima Tomėnienė. Šiaulių Salduvės progimnazijos bei Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos mokiniai deklamavo Lietuvai skirtus eilėraščius.

Tolimesnis konferencijos darbas vyko sekcijose. Pirmojoje sekcijoje buvo skaitomi pranešimai apie Lietuvos gamtą, žymiausias vietas bei asmenybes, o antrojoje sekcijoje buvo pristatomi mokyklų renginiai,  skirti Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti. Žeimelio gimnazijos 3g klasės mokinės Olivija Usonytė ir Agnė Cimalonskaitė pristatė mūsų mokyklos renginius, skirtus Lietuvos šimtmečiui: 5-12 klasių mokinių šventinį koncertą „Dainuoju Lietuvai“, pradinių klasių mokinių koncertą „Aš labai myliu Lietuvą“, akciją „Padovanok širdelę Lietuvai“, krepšinio turnyrą ir kitus renginius, skirtus Vasario 16 – ajai.  Pasiruošti  pranešimui padėjo  mokytoja  Diana Freibergienė. Išklausėme ir kitų mokyklų pranešimus.  Šiaulių logopedinės mokyklos mokiniai pranešime „Savo rankomis apkabiname Lietuvą“pasidalijo savo idėjomis. Mokiniai organizavo gražiausių lietuviškų žodžių rinkimus, ruošė plakatus Lietuvai. Šiaulių Medelyno progimnazijos renginius ir akcijas, skirtus Lietuvos šimtmečiui, pristatė antros klasės mokiniai. Jų mokykloje taip pat vyko šventiniai koncertai, mokiniai ir tėveliai parengė kūrybinių darbų knygelę „Tau, Lietuva“, kurioje kiekvienas vaikas popieriaus lape išreiškė savo supratimą, požiūrį ir meilę Lietuvai. Džiugu, kad ir jauniausi mokiniai didžiuojasi savo Tėvyne, nori būti svarbūs ir aktyvūs savo šalies gyvenimo dalyviai. Už dalyvavimą konferencijoje visi dalyviai apdovanoti padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis.

3g klasės mokinė Olivija Usonytė
???