„Jos vardas – Lietuva“

1990  metų Kovo 11-oji- tai diena, kai Lietuva nusimetė priespaudos pančius ir vėl tapo laisva, savarankiška valstybė. Šiemet šią datą mes minėjome jau dvidešimt septintąjį kartą. Kaip ir kasmet ji paminėta įvairiais pasirodymais, kurie rengiami visuose Lietuvos kampeliuose. Šventė įvyko ir Linkuvos senelių namuose. Čia pasirodymą surengė 1g mokiniai ir jų klasės auklėtoja Zinaida Naudžiūnienė, muzikos mokytoja Irmina Nogobodienė.

Renginys prasidėjo J.Marcinkevičiaus eilėmis „Tai gražiai mane augino“ ir sugiedota „Tautiška giesme“.  Žiūrovus džiugino gimnazistų pasakojimas apie tautos istoriją, deklamuojamos įvairių poetų eilės apie Lietuvos kraštovaizdį, knygnešius, laisvės atkūrimą. Renginio pabaigoje mokiniai atliko tris dainas: „Lietuva“, „Laisvė“, „Mano Lietuva“. Koncertą užbaigė saksofonisto solinis pasirodymas.

Nostalgiškos dainos praskaidrino senolių kasdienybę. Jų raukšlių išvagotuose veiduose spindėjo šypsenos, kurias sukėlė jaunosios kartos patriotiškumas, primenantis, jog visuomet atsiras tų, kurie gins Tėvynę sunkiais laikotarpiais. Po pasirodymų senelių namų direktorė tarė padėkos žodį visiems dalyviams ir pasiūlė ateityje dar kartą apsilankyti.

1g klasės mokinė Deimantė Ganytė