Išvyka į Arūno Valantino IĮ ir Mikniūnų grybyną

IMG_2288IMG_2241Šių metų rugsėjo 25 dieną mums, 9a ir 9b klasės mokiniams, integruota technologijų pamoka vyko A.Valantino individualioje medžio apdirbimo įmonėje, esančioje Grikpėdžiuose ir Mikniūnų grybyne. Mus lydėjo technologijų mokytojai Inga Strižigauskienė ir Saulius Zapalskis. Pirmiausia atvykome į medžio apdirbimo įmonę, kur mus pasitiko viena iš savininkių – Dalia Valantinienė. Ji mums aprodė visą įmonę: stakles, administracines ir darbuotojams skirtas patalpas, papasakojo apie padėklų gamybą, jų eksportą, gaunamą pelną. Mes įdėmiai klausėmės ir sužinojome daug įdomių dalykų. Pavyzdžiui, kad A.Valantino įmonė bendradarbiauja su Olandijos, Prancūzijos ir Vokietijos įmonėmis. Be to, supratome, kad norint kurti savo verslą, reikia išmanyti matematiką ir mokėti užsienio kalbas. Šiek tiek nustebome, kad tokioje įmonėje dirba ir moterys. Jos nužievina medines lenteles. Kai kurios merginos susidomėjo ir pačios pabandė truputį padirbėti. Kai viską apžiūrėjome, savininkė pavaišino saldainiais. Čia mes supratome, kad visada reikia siekti užsibrėžto tikslo. Iš Grikpėdžių keliavome į Mikniūnų grybyną. Šioje įmonėje mus pasitiko pati direktorė, kuri supažindino su auginamų pievagrybių ypatybėmis, papasakojo kur yra išvežami užaugę grybai. Paaiškėjo, kad norint dirbti grybyne, reikia būti labai greitam ir net tris mėnesius mokytis, kad galėtum gerai dirbti.  Išvyka buvo labai įdomi, ir tikimės, kad tokių pažintinių kelionių bus daugiau.

9 klasės mokinės Eglė Elksnytė, Gerda Imbrasaitė, Mintarė Simonaitytė