Įspūdžiai iš konkurso „Mūsų dienos – kaip šventė“

20140401_184118 konkurso nuotraukaBalandžio 1-ąją Šiaulių kultūros centre vyko respublikinis dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mūsų dienos – kaip šventė“, skirtas maestro Vytautui Kernagiui atminti, kuriame dalyvavau jau antrąkart. Pirmą kartą dalyvavau duetu su Aurelija Lekavičiūte, o šiais metais viena. Festivalį  šeštą  kartą organizavo Šiaulių universiteto gimnazija. Tarp komisijos narių – maestro sūnus Vytautas Kernagis, Šiaulių universiteto gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, vadovėlių autorė Vida Marcišauskaitė, grupės „Kitava“ solistė, Šiaulių universiteto gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė, mokslų daktarė Rasa Stoškuvienė.  Festivalio-konkurso komisijos nariai vertino dalyvių kūrybinius gebėjimus, vokalinius įgūdžius, instrumentinę aranžuotę, meninį programos atlikimą. Konkurse atlikėjai turėjo parengti po dvi dainas: vieną – savos kūrybos, kitą – V. Kernagio arba kitų dainuojamosios poezijos atlikėjų autorinę dainą. Abi dainos galėjo  būti ir savos  kūrybos, jos  atliekamos tik gyvai, be fonogramos. Pati atlikau savos kūrybos dainas su pianinu ir gitara. Nors ir jutau jaudulį dėl savo pasirodymo, tačiau laimė, jog  turėjau prisistatyti trečia, tad viskas įvyko greitai ir tada galėjau ramiai klausytis kitų. Po šio renginio mano galvoje gimė daug idėjų, minčių kaip galėčiau pagerinti  savo atlikimą, kuriamą tekstą, muziką. Ko derėtų išvengti ir kaip išsiugdyti tikrąją laisvę scenoje. Kad ir nieko nepavyko laimėti, tačiau neliūdžiu, nes džiugu, kad turiu dar kur tobulėti ir eiti į priekį.

11 klasės mokinė  Greta Nogobodytė