Integruotas projektas „Kodėl aš turiu saugoti Žemę?“

Jau 20-ąjį kartą kovo 20 dieną visur buvo minima Pasaulinė Žemės diena. Šią dieną nakties ir dienos trukmė vienoda – lygiadienis visose Žemės vietose. Nuo kovo 21-osios pradėjo trumpėti naktys, o dienos ilgėti. Atrodo, kad mūsų Žemė panaši į gyvą organizmą. Aišku, mes nepajėgūs sustabdyti žemės drebėjimo ar cunamio bangos, bet yra dalykų, kuriuos galime pakeisti ar bent pasistengti, kad nekenktume Žemei.

Šią dieną, iškilmingai iškėlus Žemės vėliavą, visi mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai įsijungė į integruotą projektą ,,Kodėl aš turiu saugoti Žemę?‘‘. Projekto tikslas – skatinti mokinius mylėti, tausoti ir saugoti gamtą, ugdyti tarpusavio supratimą, kūrybiškumą, tobulinti įvairias kompetencijas. Projektą vykdėme visą mėnesį ir atliktus darbus pristatėme mokyklos bendruomenei.

Pradinių klasių mokiniai rinko medžiagą apie Lietuvoje gyvenančius ir migruojančius paukščius, Lietuvoje augančius medžius, rinko su gamta susijusius priežodžius, parengė stendą ,,Ar žinai, kad, jei išnyktų bitės, išnyktų visa gyvybė Žemėje‘‘?

Vyresnių klasių mokiniai rašė laiškus ir rašinius gamtos tema, darė inkilėlius, piešė plakatus, rengė literatūrines-muzikines kompozicijas. Buvo vedamos įvairių dalykų integruotos pamokos: ,,Saugomos Lietuvos vietos“, ,,Lietuvos nacionaliniai parkai“, ,,Globalinės problemos ir jų sprendimo būdai“, ,,Žmogus keičia Žemę“, ‚,Socialinės-ekonominės pasaulio problemos“, ,,Žemė – mūsų planeta“, ,,Gamtos ir aplinkos tausojimas“, ,,Kaip taupyti elektros energiją“ ir kt.

Džiaugiamės, kad visą mėnesį trukęs projektas privertė mokinius susimąstyti dėl daugelio dalykų, su kuriais kasdien susiduriame, kurie yra asmeninės, visuomeninės, o gal ir viso pasaulio problemos.

,,Supratau, kad reikia gerbti ne tik Žemę, bet ir joje gyvenančius gyvus organizmus“(6 kl.), ,,supratau, kad tai, kas vyksta mus supančiame pasaulyje, labai paveikia ir mūsų vidinį pasaulį“ (11 kl.), ,,kad Žemėje būtų geriau, reikia pradėti nuo savęs“(9 kl.),- tai keletas mokinių atsiliepimų pasibaigus projektui.

Žeimelio vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja Raimonda Gasperavičienė