Gimnazijos mokytojų metodinė išvyka

Lapkričio 25 d. 10 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo  dvi dienas trukusi didžiausia Lietuvoje švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“.  Šiame renginyje apsilankė ir grupė Žeimelio gimnazijos mokytojų. Parodoje buvo kalbama apie iššūkius, su kuriais šiandien susiduria šiuolaikinė mokykla – kas yra gera mokykla ir kokia ji turėtų būti? Kaip ugdyti brandžias, atsakingas, nuolatinio tobulėjimo siekiančias ir ateities pokyčiams pasirengusias asmenybes? Kaip mokyklą paversti gyvu organizmu, kuriame būtų patiriamas prasmingas, įkvepiantis, atradimų kupinas mokymasis ir vyktų geranoriškas bendradarbiavimas? Kodėl šiuolaikinė mokykla turi nuolat keistis ir save išrasti? Parodos dalyvių ekspozicijoje buvo demonstruojamos naujausios mokymo(si) priemonės ir technologijos, metodinė medžiaga ir paslaugos švietimui. Net 8 Atradimų laboratorijose  veikė Menų, mažųjų, knygų, robotikos, gamtamokslinė, įdomiosios inžinerijos, matematikos bei gamtos ir meno laboratorijos. Plati renginių ir užsiėmimų programa mokytojams ir mokiniams: forumas „Gera mokykla” (skirtas plačiau susipažinti su Geros mokyklos koncepcija ir dalytis gerąja patirtimi), konferencijos, Lietuvos ir užsienio lektorių pranešimai, diskusijos, debatai, susitikimai, meistriškumo pamokos ir įvairūs interaktyvūs užsiėmimai.

Paroda tapo gera proga Žeimelio gimnazijos bendruomenei susiburti ir pabendrauti, pasidalyti idėjomis, susipažinti su švietimo inovacijomis. Svarbu, kad siekiantys dirbti moderniai ir šiuolaikiškai mokytojai  čia atrado daugybę inovatyvių sprendimų ir vėliau galės juos pritaikyti mokykloje, pamokoje.

Žeimelio gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė D. Freibergienė