Ekskursija po Biržų regioninį parką

Š.m. spalio 21 dieną mes, 3g ir 4g klasių mokiniai, lydimi geografijos mokytojo Jono Petraičio patraukėme į išskirtinę geografijos pamoką Biržuose. Tik atvykę į Biržus užsukome į lankytojų centrą, kur išklausėme pasakojimo apie šį kraštą ir apžiūrėjome ekspoziciją  „Prasmengančios žemės kraštas“. Ekspozicijoje įrengti interaktyvūs žaidimai „Smegduobių raidos procesas“, „Karstinių ežerėlių ekosistema“ bei  stendas, veikiantis kaip smėlio laikrodis, imituojantis smegduobės griūtį, padėjo mums  suprasti apie vykstančius gamtos reiškinius Biržų krašte. Parengta mineralų bei uolienų ekspozicija supažindino mus su krašto geologiniais turtais.

Aplankę ekspoziciją važiavome iki pėsčiųjų tilto per Širvėnos ežerą. Pėsčiomis mediniu 0,5 km ilgio tiltu keliavome į Astravo dvaro parką, kurio centrinis akcentas yra grafų Tiškevičių rūmai. Po to vykome prie Kirkilų karstinių ežerėlių, kur, užlipę į 32 metrų apžvalgos bokštą, grožėjomės įspūdingu kraštovaizdžiu. Vis dar nepavargę kelionę tęsėme važiuodami prie „Barsuko olos“ pažintinio-geologinio tako, kurio ilgis 700 metrų. Pasivaikščiojimą pradėjome  prie smegduobės „Geologų duobė”, toliau ėjome pro smegduobę „Lapės duobė”, eidami dar toliau matėme “Barsuko olą” ir  daugybę kitų gilesnių ir didesnių smegduobių. Savo kelionę užbaigėme apsilankymu „Karvės oloje“. Namo keliavome kupini įspūdžių ir labai džiaugėmės, kad pamoką praleidome kitokioje aplinkoje.

4g klasės mokinė Eglė Elksnytė