Dailininko Ričardo Garbačiausko pamoka

IMG_0405IMG_0415Tęsiant AKIM projekto užsiėmimus, gegužės 2 dieną gimnazijoje lankėsi Šiaulių universiteto Dailės katedros profesorius dailininkas Ričardas Garbačiauskas. Pamokos tema – gamtos stichijos: oras, vanduo, žemė, ugnis, kurios visada traukia savo paslaptingumu, gaivališkumu, nesuvaldoma energija. Jų nepavyksta išmatuoti, suskaičiuoti, jose gali paskęsti, ištirpti ir visai prapulti. Antikos filosofai jose matė pamatines pasaulio jėgas, visų laikų menininkai žavėjosi romantiškais saulėtekiais, jūrų platybėmis, dangaus gilumu, gyvos ir negyvos gamtos formų įvairove. Dailininkas mokė 8 klasės mokinius stebėti ir analizuoti gamtos nuotaikas, atrinkti, kas charakteringa, sugebėti interpretuoti. Mokiniams buvo skirta praktinė užduotis – nutapyti dangų. Šioje pamokoje aštuntokai, tapydami dangų, mokėsi stebėti ir analizuoti gamtos nuotaikas, atrinkti, kas charakteringa, sugebėti interpretuoti, apibendrinti komponuojant paveikslą pasirinkta gamtos stichijų tema. Surengtoje atliktų darbų parodoje pamatėme, kad kiekvienas dangų suvokiame savaip, nes visų paveikslai buvo labai skirtingi. Šiuo užsiėmimu baigėme šiais mokslo metais vykdytą AKIM projektą ir labai džiaugiamės, kad galėjome jame dalyvauti.

Projekto koordinatorė Raimonda Gasperavičienė