Bendravimas- vertybė

Bendravimas su mokinio šeima – pati sudėtingiausia mokytojų ir klasės auklėtojų darbo kryptis. Siekdami prasmingo dialogo su mokinių tėvais, norime padėti jiems spręsti vaikų auklėjimo problemas, kurios nulemia mokinio pažangumą, elgesį, bendravimą, asmenybės formavimą.

Šioje srityje mokykla per daugelį metų yra sukaupusi nemažą darbo patirtį. Be tradicinių visuotinių ir klasių susirinkimų vyksta atvirų durų dienos, bendri renginiai, leidžiami informaciniai lankstinukai apie mokyklos veiklą, rengiami kursai pirmos klasės mokinių tėvams, organizuojamos psichologų paskaitos, lankomasi mokinių šeimose ir kt.

Šiemet, prasidėjus antrajam mokslo metų pusmečiui, 1 – 12 klasių mokinių tėvelius pakvietėme dalyvauti atvirų durų savaitėje, kurios metu kvietėme aktyviai lankytis mokykloje, stebėti pamokas, individualiai konsultuotis su mokytojais ir klasių auklėtojais, domėtis mokinių maitinimo klausimais.

Surengta tradicinė, kiekvienais metais vykstanti, mokytojų – tėvų vakaronė.

Pirmojoje vakaronės dalyje mokyklos skaitykloje susirinkusius tėvus mokyklos direktorė Vilma Kaminskienė supažindino su mokyklos veikla ir artimiausiu jos tikslu – tapti gimnazija. Direktorė tėvams trumpai pristatė akreditacijos kryptis ir reikalavimus, atsakė į rūpimus klausimus. Direktorės pavaduotoja ugdymui Danė Gakienė apibendrino mokinių pirmo pusmečio mokymosi ir lankomumo rezultatus. Socialinė pedagogė Daiva Ožalaitė su tėvais aptarė mokinių pavežėjimo problemas.

Antroji vakaronės dalis vyko mokyklos valgykloje. Čia stalai, vadovaujant dailės mokytojai Ingai Strižigauskienei, buvo papuošti Velykine atributika, puikavosi suneštinėmis vaišėmis. Vakaronės dalyvius maloniai nuteikė 9 ir 10 klasėse besimokančių vaikų mamos Irminos Nogobodienės vadovaujamo ansamblio atliekamos dainos, Bardiškių kultūros namų direktorės režisuotas spektaklis ,,Trys mylimos”. Renginio metu tėvai ir mokytojai aptarė rūpimus klausimus, maloniai pabendravo, aktyviai dalyvavo atrakcionuose ir žaidimuose, kuriuos organizavo mokytojai Virginijus Padgurskis ir Jonas Petraitis.

Žymus danų švietėjas N.F.S.Grundtvig  yra pasakęs, kad žmonių susitikimai yra vaisingi, jeigu būname kartu, kalbamės ir tuomet bendradarbiaujame.

Manau, kad mūsų mokyklos bendruomenei tai labai rūpi, ir ateityje tikimės pasiekti šioje srityje dar geresnių rezultatų.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Raimonda Gasperavičienė