Apie kraštotyrą ir kraštotyrininkus

Gegužės 8 d. Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijoje įvyko 6 – oji rajoninė kraštotyros darbų konferencija, „Kraštotyros darbai Pakruojo rajono bendrojo lavinimo mokyklose“. Šiais metais Žeimelio gimnazijos kraštotyrininkai konkursui pateikė 11 darbų, konferencijoje pristatėme 9.

Žeimelio gimnazijoje kraštotyros būrelis ne tik gyvuoja, bet ir daug dirba: renkame informaciją apie žiemgalos kraštą, jo žmones, religines bendruomenes, dalyvaujame respublikos ir rajono konkursuose, seniūnijos renginiuose, vasaros stovyklose.

Kas du metai rajone vyksta kraštotyros darbų konkursai, visos bendrojo lavinimo mokyklos pateikia savo nuveiktus darbus ir juos pristato baigiamoje konferencijoje.

Šių metų konkursui pateiktų darbų temos įvairios: Rugilė Bajalytė 2g. kl. ir Agnė Bulytė 3g. kl. aprašė savo šeimos istorijas, nupiešė giminės medžius.

8 klasės moksleivės, Vaineta Stremilaitė ir Olivija Usonytė, parengė darbą „Žeimelio apylinkių latviai senose fotografijose“.

Darbą apie Žeimelio žydų bendruomenę paruošė: Vytautė Nainytė, Margarita Ovaldaitė 4g. kl., Rugilė Bajalytė 2g. kl. ir Sandra Lukošiūnaitė 1g. kl.

4g. kl. gimnazistė Odeta Užkuraitytė pristatė respublikiniam konkursui paruoštą trumpametražį filmuką apie partizanus, „Meilė. Vienybė. Kova“.

2g. kl. gimnazistai Justas Kazakevičius ir Marius Žilgužis, parengė darbą apie vasarą vykusią evangelikų liuteronų jaunimo stovyklą, „Vieną kartą Žeimelyje“.

Abiturientė Samanta Sidaugaitė konkursui pateikė du darbus: „Žeimelio apylinkių žymios ir lankytinos vietos“ ir „Žeimelio istorinis paveldas“, antrojo darbo vadovas istorijos mokytojas Stasys Varankevičius.

Aš pati konkursui pateikiau 3 savo parengtus darbus: „Žeimelio gimnazijos istorija“, „G. F. Stenderis – prisimintas, paminėtas, įamžintas“, ir „Teip gyvena i kalbėja mūsų senolė“.
Už darbų pristatymą konferencijoje dėkoju: Rugilei, Vytautei, Margaritai, Odetai, Samantai, Olivijai, Vainetai, Justui ir Mariui.

Kraštotyrininkams buvo įteikta švietimo skyriaus padėka, „Už aktyvų dalyvavimą renkant kraštotyrinę medžiagą, ruošiant darbus ir juos pristatant 2015 m. rajoninėje konferencijoje“.

Džiaugiuosi, kad Žeimelio gimnazijoje vyksta kraštotyrinė veikla į kurią įsijungia vis daugiau moksleivių. Liūdna, kad šiemet mokyklą palieka 5 aktyvios būrelio narės.

Odeta dalyvaudama kraštotyros veikloje laimėjo prizines vietas tarptautiniame ir respublikiniame konkurse. Margarita ir Vytautė – respublikiniame, Samanta parengė ir pristatė daugiausiai darbų rajoniniuose konkursuose. Greta aktyviai dalyvavo renginių meninėse programose. Nuoširdus ačiū visom abiturientėms, prisidėjusioms prie žiemgalos krašto istorinio ir etnokultūrinio paveldo įamžinimo.
Visus kurie domisi savo krašto istorija, etnokultūra, kviečiu sekančiais mokslo metais prisijungti prie mūsų veiklos.

Kraštotyros būrelio vadovė
Regina Noreikienė.