Tarptautinės  vaikų knygos dienos šventė  „Paduok ranką knygai“ gimnazijoje

Balandžio 12 d. gimnazijoje įvyko rajoninė Tarptautinės vaikų knygos dienos šventė „Paduok ranką knygai“. Šventėje dalyvavo 1-5 klasių mokiniai iš „Žemynos“ progimnazijos, Linkuvos  ir Žeimelio gimnazijų, Balsių  ir Lygumų pagrindinių  mokyklų. Vaikų knygos diena turi gilias tradicijas ne tik pasaulyje, bet ir mūsų mokykloje.  Kiekvienais metais jos metu yra apdovanojami geriausieji knygų skaitytojai. Tai šventė, kuriai mokinai ruošiasi visus metus, pradedant nuo rudens. Šiemet 9 klasės mokinai per dailės pamokas (mokytoja Inga Strižigauskienė) nupiešė skaitymo plakatus „Paduok ranką knygai“, ant kurių 1-4 klasių mokiniai klijavo lapelius su perskaitytos knygos pavadinimu, puslapių skaičiumi ir savo vardu. Artėjant šventei, mokiniai suskaičiavo, kas daugiausiai klasėje perskaitė knygučių ir taip išrinko geriausius skaitytojus. Pradinukai visada labai atsakingai ruošiasi perskaitytų knygų pristatymams. Šiais metais šventės vedančiaisiais buvo ketvirtokai: Ieva Mustiacaitė ir Benas Simonaitis. Jie ne tik vedė šventę, bet ir pristatė ketvirtokų perskaitytas knygas. Po ketvirtokų į sceną lipo 1 klasės mokinai su  Neringos Lapinskienės dainele „Iš pasakų knygelės“. 2 klasės mokiniai  parodė ištrauką pagal Jono Avyžiaus pasaką „Bėkim žvėrys pažiūrėti“. 3 klasės mokiniai nukėlė į stebuklingą Hanso Kristiano Anderseno pasakų pasaulį ir papasakojo istoriją „Anderseno pasakų karalystėje“. Po gražios programos mokyklos direktorė Vilma Kaminskienės įteikė padėkas rajono geriausiems skaitytojams. Žeimelio gimnazijos geriausiais skaitytojais išrinkti: Greta Martinaitytė (1 kl.), Evelina Jankauskaitė (1 kl.), Kasparas Paplauskas (1 kl.), Joris Kalinauskas (1 kl.), Laurynas Dainauskas (2 kl.), Airina Litvinskaitė (2 kl.), Auksė Janušaitė (3 kl.), Goda Daučionaitė (3 kl.), Luka Matiejauskytė (3 kl.), Ieva Mustiacaitė (4 kl.) ir Mantas Valikonis (4 kl.). Džiaugiuosi geriausiais skaitytojais ir tikiuosi, kad užsimezgusi graži draugystė su Knyga ir ateityje išliks. Knyga bus tuo draugu, kuris  yra visada šalia.

Bibliotekininkė Virgutė Gribienė

Comments are closed.