Svečiuose – poetas, vertėjas, vyriausiasis redaktorius Kornelijus Platelis

platKovo 26 dieną gimnazijoje lankėsi Kornelijus Platelis – poetas, vertėjas, eseistas, 2002 m. Nacionalinės Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatas. Susitikime-pamokoje su 9 -12  klasių mokiniais  kalbėjo apie tai, kas yra poezija, kad jo poezijoje vyrauja konstruktyvusis pradas – eilėraštis suvokiamas ne tik kaip pasaulio įvardijimas, bet ir kaip tikrovės suvaldymas, harmonijos paieška. Poezija randasi ne tik iš jausmo, bet ir iš proto ir aistros lydinio kalboje. Svečias skaitė keletą eilėraščių. Poeto kūryboje susipina kelios išminties sistemos – lietuvių, ikikrikščioniškoji, antikinė, Rytų krikščioniškoji. Ši pamoka pažadino mokinių domėjimąsi poezija. Susitikimas – tai vienas iš projekto AKIM renginių. Prisiminimui apie apsilankymą poetui padovanojome atminimo dovanėlę apie gimnaziją. Laukiame susitikimų-pamokų su kitais meno kūrėjais.

Direktorės pavaduotoja Laima Almonaitienė