Septintokų  tiriamųjų darbų užsiėmimas „Kristalų mikropasaulis“ VU Šiaulių akademijos STEAM centre

Sausio 18 dieną 7 klasės mokiniai  lankėsi VU Šiaulių akademijos STEAM centre.  Ten turėjo tiriamųjų darbų užsiėmimą „Kristalų mikropasaulis“. Kristalai – tai taisyklingų geometrinių formų kietosios medžiagos, susidedančios iš taisyklingai išsidėsčiusių dalelių. Mokiniai dirbdami poromis iš skirtingų cheminių medžiagų: druskos, vario, gipso  užaugino mikrokristalus, juos apžiūrėjo mikroskopu. Stebėjo kristalų augimą ir nustatė  jų augimo greitį. Pasigamino akmens druskos NaCl heksaedro (kubo) formos popierinį lankstinį ir apskaičiavo, kiek natrio chlorido NaCl atomų sudaro vieną elementariąją gardelę.

Mokiniams užsiėmimas labai patiko. Jie sužinojo daug naujų dalykų!

7 klasės mokinė  Urtė Vasiliauskaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *