Rudens gėrybių ir amatų mugė ,,Rudens simfonija“ Žeimelyje

Spalio 19 dieną į Žeimelio vidurinę mokyklą atkeliavo nuotaikinga rudens gėrybių ir amatų šventė ,,Rudens simfonija“. Linksma bei spalvinga 1-12 klasių mokinių eisena su rudeninių lapų puokštėmis, vaisių ir daržovių kraitėmis, įvairiais skanėstais nuo mokyklos patraukė link Žeimelio kultūros namų. Kartu prisijungė ir būrys Žeimelio ŽŪM mokinių ir mokytojų. Kultūros namuose visus trankia muzika pasitiko Žeimelio kultūros namų kaimo kapela, vadovaujama Stanislovo Zuoko ir šventės vedėjai Šalna (Samanta Šaknevičiūtė 11 kl.) ir Auksinis Rudenėlis (Lukas Vaičiulis 11 kl.). Po trumpos įsikūrimo valandėlės 1-4 klasių mokinių stalai jau lūžo nuo įvairiausių skanėstų, sodo ir daržo gėrybių. Čia tarsi pasakų pasaulyje cukinijos, morkos, burokėliai, obuoliai virto plaukiančiais laivais, prašmatniais automobiliais, daugiaaukščiais namais. ,,Auksarankių dirbtuvėse“ mezgimo, keramikos, dekupažo, nėrimo, bitininkystės, juostų pynimo, siuvinėjimo ir kitus amatus demonstravo ir mokiniams vedė pamokas 12 vietinių amatininkų: Oksana Litvinskienė, Irena Lebedienė, Virginijus Padgurskis, Daiva Katlauskienė, Gitana Kokmanienė, Algis Noreika, Giedrė Švelnikaitė, Elita Gaurilovienė, Zina Damasickienė, Stasys Noreika, Jurgita Povilionienė ir Gerda Jutinskaitė. Aplinka prie kultūros namų pasipuošė skulptūromis ir rudeninėmis puokštėmis, kurias iš sodo, daržo, lauko gėrybių ir gėlių sukūrė 5–8 klasių mokiniai kartu su savo auklėtojais. Ant pievelės akis džiugino dvyliktokų sukurti kilimai. Šalia jų su kvapniais patiekalais ir kaimiškomis prekėmis šurmuliavo Mikoliškio bendruomenės kiemelis. Ne vienam daug džiaugsmo suteikė pasivažinėjimas po miestelį su ūkininko Česlovo Dainausko vadeliojamu arkliuku. Šventėje vyko ir dešimtokų surengta loterija, įspūdingas rudens madų šou, Žeimelio ir Bardiškių kultūros namų saviveiklininkų koncertas, mokyklos gitaristų pasirodymas. Smagią nuotaiką kūrė Bardiškių folkloro kolektyvo ,,Beržutėlis“ liaudiški žaidimai ir rateliai, mažųjų mokyklos saviveiklininkų, vadovaujamų Irminos Nogobodienės, pasirodymas. Džiaugiuosi, kad šioje naujomis spalvomis sužydėjusioje šventėje pasireiškė mokyklos bendruomenės, kultūros namų, seniūnijos, žemės ūkio mokyklos ir vietinių amatininkų sutelktumas, draugiškumas, įvairiausių gebėjimų sklaida ir senovinio paveldo puoselėjimas.

Žeimelio vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja Raimonda Gasperavičienė