Tradiciškai kovo mėnesį pusmetį aktyviai ruošęsi Lego robotų konstruktoriai iš visos Lietuvos renkasi į Vilnių išbandyti savo jėgas. Šių metų Robotiados tema  „Atliekų kelias“ skatina dalyvius pagalvoti ir pateikti pasiūlymų, kaip geriau tvarkytis su vis didėjančiu atliekų kiekiu ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.
Kovo 19 d. į respublikinę „Robotiadą 2016“, kuri vyko LITEXPO parodų rūmuose Vilniuje, išvykome pakilios nuotaikos ir didelių vilčių pilni, nes regioninėse varžybose Panevėžyje laimėjome trečią vietą. Tuo labiau, kad per kelias savaites po varžybų Panevėžyje pagrindiniai roboto kūrėjai ir programuotojai Nedas Paplauskas (5kl.) ir Markas Žilinskas (7kl.) žymiai pagerino roboto programas ir treniruočių metu surinkdavo daug daugiau taškų negu Panevėžyje. Prie komandos prisijungęs 7 kl. mokinys Erikas John Magee sukūrė puikų projektą- mokomąją priemonę apie antrinių žaliavų rūšiavimą, o 1g kl. mokinės Viktorija Kirjanovaitė ir Monika Zubavičiūtė pasirūpino komandos narių išvaizda, prisistatymu ir plakatu.
Viltis gerai pasirodyti dar sustiprino bandomasis važiavimas prieš varžybas: viskas ėjo„ kaip iš pypkės“. Tačiau varžybos lieka varžybomis… ir nors berniukai surinko keletą kartų daugiau taškų nei Panevėžyje, tačiau prizininkais netapo (nenuostabu, nes varžybose dalyvavo 42 komandos iš visos Lietuvos ir visos jos taip pat tobulino savo robotus ir programas).
Tačiau mokiniai išvyka nenusivylė. Jie dalyvavo didžiuliame renginyje, kur mažieji galėjo susipažinti su Lego konstravimo pradmenimis, o suaugę demonstravo robotų galimybes ir supažindino su ateities perspektyvomis.
Ačiū Pakruojo „Rotary“ klubui už kiekvienais metais rajono jauniesiems Lego konstruktoriams suteikiamą galimybę tobulėti, keliauti, susirasti naujų draugų, bendraminčių.

Lego robotų konstravimo būrelio vadovas S.Zapalskis