Pradinukų Užgavėnės

Nors žiemos šiais metais nespėjome pajusti, tačiau antradienį visi rinkomės į žiemos išvarymo šventę- Užgavėnes. Atėjusius Žeimelio gimnazijos mokinius ir miestelėnus pasitiko Giltinė (Danutė Maižienė) ir Žieminis (Daiva Gasėnienė). Šventės dalyviai buvo užsidėję baisias kaukes, kad tik žiema jų išsigąstų. Kartu su Giltine ir Žieminiu visi žaidėme žaidimus: „Šlubas blynas“, „Pagalvių mūšis“, „Rask paslėptą riestainį“. Pasirodo, Giltinė puikiai mokėjo groti akordeonu, tai dar sušokome liaudies žaidimą „Šiaudų batai“ ir sutrepsėjome šokį „Gransverą“. Uždegę laužą ir sudeginę Morę,  vaišinomės blynais, kurių prikepė Žeimelio senjorės E.Bumblienė ir Z.Damasickienė, kalbėjome „Ubago maldą“, kad tik žiema negrįžtų. Ačiū sakome pradinukams, 5-6 klasių mokiniams ir mokytojoms, daugiafunkcio centro kultūros darbuotojai Danutei bei miestelio seniūnei už pagalbą organizuojant šventę.

Muzikos mokytoja Daiva Gasėnienė