Pradinukų išvyka  į  Žaliūkių malūnininko sodybą-muziejų

Spalio 12 d. antrų – ketvirtų klasių mokiniai   vyko   į  Žaliūkių malūnininko sodybą-muziejų. Mokiniai  dalyvavo edukacinėse kultūros paso programoje  „Duonos kepimas“. Vaikai sužinojo, kaip kepama duonelė. Praktinio pažintinio užsiėmimo metu,  ne tik stebėjo duonos kepimo procesą, bet ir aktyviai jame dalyvavo. Darė kepalėlius, juos puošė tradiciniais saulės, kryžiaus, rombo, apskritimo ženklais. Kol duona kepė, galėjo atsikvėpti –  vaišintis, ragauti šioje krosnyje keptos ruginės duonutės, užteptos sviestu, pabarstytos linų sėmenimis ir kanapėmis.   Edukacinės programos dalyviai taip pat gali išmėginti, kaip veikia akmeninės rankinės girnos.

Po to  antrokai ir ketvirtokai   kerdžiaus  pakviesti  tapti piemenėliais ir sužinojo įvairių dalykų apie ganiavą senajame kaime. Edukacinio užsiėmimo „Piemenėlių vargai ir pramogos” dalyviai supažino su ganiavos tradicijomis.  Dalyviai akivaizdžiai įsitikino, kaip galima lengvai išmokti groti senaisiais piemenų muzikos instrumentais, kokius žaidimus žaisdavo piemenaudami mūsų seneliai ir proseneliai. Galiausiai ragavo  lauže keptų bulvių su lupenomis.

Trečiokai  dalyvavo  edukacinio užsiėmimo „Daraktorinė mokykla“ programoje. Užsiėmimo metu sužinojo, kokios buvo mokymosi sąlygos,  slaptosios daraktorinės lietuviškos mokyklos. Supažino su mokymo priemonėmis, dėstomais dalykais, kaip dirbo ir gyveno daraktoriai ir jų mokiniai. Užsiėmimo metu  bandė rašyti lietuvišką abėcėlę ant medinių lentelių žąsies plunksnomis.

Mokytoja N. Bernotaitė