Pirmokų išvyka į Biržus

Mūsų gimnazijos pradinukai, naudodamiesi kultūros pasu, gegužės 31 d. apsilankė  Biržų  krašto muziejuje „Sėla“. Pirmokai dalyvavo užsiėmimuose „Tirtovės arsenalas- kunigaikščių Radvilų pasididžiavimas“ ir „Susitiksim prie žibalinės lempos“.  Pirmo užsiėmimo metu mokiniai susipažino su XVI–XVII a. naudotais ginklais, arsenalo paskirtimi. Išklausę  vaizdingą pasakojimą apie pilies gynybą, žaidė virtualų žaidimą ir patys tapo pilies gynėjais. O antro  užsiėmimo  metu vaikai susipažino su apšvietimo priemonėmis, ilgus metus tarnavusiomis biržiečių namuose ir naudotomis dar iki elektros atsiradimo. Ekspozicijoje pamatė, kaip atrodė balanos, žvakės, spingsulės, žibalinės, karbitinės lempos. Atlikdami užduotį, pasigamino šviestuvą savo namams.

Pirmokai mėgsta laisvalaikį leisti aktyviai sportuodami, tad jiems labiausiai patiko Basų pėdų parke. Vaikams teko žingsniuoti medinėmis lentomis, akmenukais, žvyru, smėliu, kankorėžiais, nendrių takeliu, laviruoti ant apvalių medinių kelmelių, bristi vandeniu…  Kiek buvo gerų  emocijų! Nepabijojo mūsų mažieji  lipti ir į Kirkilų apžvalgos bokštą. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais. Aplankėme ir Karvės olą.  Dar klasėje pirmokai  išgirdo pasakojimą, kad dabartinėje įgriuvos vietoje kažkada yra prasmegusi karvė, o prie uolos likęs tik grandinės galas. Visi norėjo nusileisti į  tą olą, smagu buvo ir nusifotografuoti prie karvės skulptūros.  Įdomus tas Biržų kraštas, verta aplankyti!

Mokytoja N. Bernotaitė