Pasaulį atverčia knyga

Tokio įdomaus, įtraukiančio ir smagaus renginio Žeimelio gimnazijos pradinių klasių mokiniai dar neregėjo. Net du mėnesius (nuo 2016 m. gruodžio 1 d. iki 2017 m. sausio 24 d.) kiekvieną dieną susigriebę atsineštus kas pagalvėlę, kas miegmaišį, o kas net didžiulę lovatiesę (kad tilptų visa klasė) pradinukai skubėjo į biblioteką. O čia atsisėdę, atsigulę ar net sutūpę visi klausėsi SKAITYMŲ.  Viskas dėl to, kad mokykla  pirmą kartą dalyvavo akcijoje  „Metų knygos rinkimai 2016“.
Į  Metų knygos vardą pretendavo 5 knygutės: S. Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“, J. Baltrukonytės „Filmukai“, A. Jurašiaus „Akmenukų pasakos“, G. Morkūno „Traškančios žvaigždės“ ir N. Kovaliovos „Meškis ir Žąsis“. Knygutės naujos, įdomios, neskaitytos, bet..tik penkios. O pradinukų- šešiasdešimt suvirš… Kad visi susipažintų su knygelių turiniu ir turėtų galimybę rinkti, mokyklos bibliotekininkė Virgutė Gribienė pasiūlė puikią išeitį- SKAITYMUS. Juos pradėjo gimnazijos direktorė V. Kaminskienė ir toliau tęsė mokytojai, vyresnių klasių mokiniai ir net patys pradinukai. Skaitė istorijos mokytoja L. Ulinienė ir technologijų mokytojas S. Zapalskis, „ Žiemgalos“ muziejaus vedėja D. Skrupskelytė ir buvusi mokyklos direktoriaus pavaduotoja, dabar senjorė R. Gasperavičienė, „vyresniukai“ O. Usonytė, M. Litvinskas ir pradinukai G. Korsakaitė, G. Cibulytė, F.Sidaugaitė. Ir tai tik maža dalis skaitovų. Kad klausytojams nebūtų nuobodu, kai kurie skaitovai kvietėsi pagalbininkus ir inscenizavo arba multimedija rodė knygučių iliustracijas.
Jei SKAITYMŲ pradžioje klausytojai buvo tik pradinukai, tai po kiek laiko susidomėję tuo,kas čia neįprasto vyksta, į biblioteką  pradėjo sėlinti ir vyresnių klasių mokiniai- pasiklausyti ir pasižiūrėti.
Visą SKAITYMŲ periodą bibliotekoje buvo pildomas KALENDORIUS, kuriame užfiksuota, kas ir kokią knygelę skaitė.
Tačiau ir geri dalykai kada nors baigiasi: atėjo laikas balsuoti ir rinkti Metų  knygą. Mokiniai turėjo galimybę balsuoti ir internetu, ir mokyklos bibliotekoje. Kaip ir buvo tikėtasi, Metų knyga 2016 buvo išrinkta pamokanti, vaikiškos filosofijos kupina Selemono Paltanavičiaus knyga „Maži ežiuko sapnai“.
Ir tai dar ne viskas. Sausio 26 dieną mokyklos sporto salėje buvo neįprastai tylu- susikaupę ir net susimąstę pradinukai piešė Ilgiausią piešinį, kuriame kiekvienas iliustravo kokį nors girdėtų knygučių fragmentą.
Šio renginio įspūdžiai gilūs ir prasmingi.Jie tikrai paskatins ir taip noriai skaitančius pradinių klasių mokinius dar dažniau imti į rankas knygeles, domėtis naujienomis, nes pasaulis su knyga daug gražesnis.

Pradinių klasių mokytoja   Onutė Grigaliūnienė