Kraštotyrininkai viešėjo Vilniuje

Kovo mėnesį buvo galima registruotis į respublikinį kūrybinių darbų konkursą „Aš čia gyvenu“, skirtą gimtajam kraštui pažinti ir populiarinti, pristatyti vietoves ir objektus, atskleidžiančius miesto, miestelio, kaimo unikalumą.
Balandžio mėnesį konkursui pateikėme du darbus: 1 g. klasės gimnazistė Olivija Usonytė paruošė reportažą apie Žeimelio Vienybės ąžuolą, 3g. kl. gimnazistas Aleksas Pašuškevičius išsamiai aprašė Steigvilių kaimo vėjinio malūno istoriją. Moksleiviai savo darbus publikavo internetinėje svetainėje www.manokrastas.lt.
Gegužės 24 d baigiamasis renginys vyko Vilniuje, Valstybės saugomų teritorijų tarnybos konferencijų salėje. Kai kurių moksleivių darbai buvo įvertinti specialiais prizais. Mūsų gimnazistei Olivijai Usonytei įteikta Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos padėka ir dovanėlės. Visiems dalyvavusiems buvo įteiktos konkurso globėjos, švietimo viceministrės Genoveitos Krasauskienės ir organizatorės Genovaitės Paulikaitės padėkos, dovanotas nacionalinės ekspozicijos lankymas Valstybės saugomų teritorijų tarnyboje, ekskursijos po Vilniaus senamiesčio kalbančių skulptūrų parką bei LDK valdovų rūmus.
Džiaugiamės turėję galimybę susipažinti su istorinėmis Vilniaus vietomis. Gimnazistai Olivija ir Aleksas pagilino Lietuvos istorijos žinias, susipažino su naujais aplinkosaugos populiarinimo būdais ir grįžo namo kupini naujų įspūdžių ir minčių.

Regina Noreikienė
Žeimelio gimnazijos kraštotyros būrelio vadovė