Dovana gerai besimokantiems mokiniams

Šių metų lapkričio 6 dieną Žeimelio gimnazijos labai gerai bei gerai besimokantiems moksleiviams mokykla dovanojo ekskursiją į Kauną, kurioje patyrėme nemažai nuotykių ir įgijome daug vertingos informacijos. Pradinis kelionės taškas buvo įspūdingasis Pažaislio vienuolynas. Jame sužinojome neįtikėtinų dalykų apie Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, pastatytą XVII-XVIIIa. – vieną  gražiausių   baroko architektūros  pastatų  Lietuvoje; apie  Kamaldulių  vienuolių gyvenimą ir net didingąjį Napoleoną Bonapartą. Vėliau aplankėme  paslaptingą Devintąjį  fortą,  pastatytą  1901–1913 m. Nacistinės Vokietijos okupacijos metu fortas buvo naudojamas kaip masinio žmonių naikinimo vieta: nuo 1941 m. spalio mėn. čia vykdytos žudynės, iš kurių didžiausios įvyko spalio 29 d. Dieną prieš tai gestapas  atrinko Kauno gete 10 tūkstančių žydų, kurie buvo sušaudyti didžiuliuose grioviuose.  Nuo to laiko Devintasis fortas vadinamas „mirties fortu“. Jame mes nebuvome tik žiūrovai, kurie visą laiką turėjo klausytis  gidės kalbų ir stovėti vietoje. Priešingai, mums teko savo pačių rankomis pajusti forto sienų šaltį, atsiskyrimo nuo pasaulio baimę bei šiurpą keliančią tamsą, kuri kasdien lydėjo baisiam likimui pasmerktus kalinius. Mūsų nuotaiką dar labiau pakėlė galutinis kelionės taškas – prekybos ir laisvalaikio centras “Mega”. Jame galėjome linksmai praleisti laiką. Tai buvo ekskursija, kuri kiekvienam mokiniui leido pasijusti įvertintam už sunkų darbą siekiant gerų mokymosi rezultatų.

2g klasės mokinys Justas Kazakevičius