Kengūra 2012

Tarptautinis  matematikos konkursas „Kengūra“ šiuo metu populiarus ne tik Europoje, bet ir Amerikos šalyse. Konkurso idėja gimė Australijoje, gal todėl jo simboliu tapo australiška kengūra, o 1991 metais Prancūzijos matematikai suorganizavo konkursą savo šalyje, kuris bematant išplito Europoje. Lietuvoje „Kengūros“ konkursas atskirose mokyklose buvo organizuojamas jau nuo 1995 metų, užduočių sąlygos būdavo persiunčiamos rusų ir lenkų kalbomis. 1999 metais užduotys buvo parengtos lietuviškai.
„Kengūros“ konkurso trukmė – 75 min. („Nykštukų“ – 50 min.). Visos užduotys testinės, užtenka pažymėti teisingą atsakymą. Todėl reikalinga greita orientacija ir nebūtinai labai geros matematikos žinios, nes kai kurie sprendimai būna labai netikėti, reikalauja nestandartinio mąstymo.
Kovo 15 dieną, visose Lietuvos mokyklose vyko tarptautinis matematikų konkursas „Kengūra“, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos visų amžiaus grupių mokiniai. Ir „Nykštukų“, ir „Senjorų“ veidai buvo vienodai rimti ir susikaupę. Analizuoti teko ir keblias situacijas. Kai kurios užduotys vertė spėlioti, kitos – nusišypsoti, bet visos užduotys vertė labai atidžiai galvoti, ieškoti tinkamo problemos sprendimo kelio ir teisingo atsakymo.
Praėjusį 2012-ųjų metų konkursą dalyviams primins „Kengūros“ ženklu pažymėti pieštukai ir Padėkos.
Atsakymų lapai  išsiųsti, lieka laukti konkurso rezultatų.

Matematikos mokytoja R. Taurienė