Išvyka į „Rūtos“ fabriką

Žeimelio gimnazija turi gana seną tradiciją- kasmet gerai besimokantiems mokiniams padovanoti ekskursiją ir taip paskatinti juos toliau siekti gerų rezultatų. Na, o šių metų gruodžio 16 dieną 5-8 ir 1g-2g klasių labai gerai besimokantys mokiniai buvo apdovanoti ekskursija į Šiauliuose įsikūrusį saldainių fabriką „Rūta“, vieną seniausių konditerijos įmonių Lietuvoje. Čia atvykę mokiniai iš pradžių apsilankė „Rūtos“ šokolado muziejuje ir sužinojo visą šokolado istoriją nuo pirmo išaugusio kakavos medžio iki šiandien taip visų pamėgto gardaus šokolado. Taip pat daug išgirdo apie „ Rūtos“ fabriką bei čia gaminamą produkciją. Mokiniai sužinojo, kad šią įmonę 1913 metais įkūrė ir joje kartu su žmona Juzefa dirbo Antanas Gricevičius, be to, kad veiklos pradžioje fabrike buvo gaminami tik karameliniai saldainiai, bet netrukus pradėti gaminti ir šokoladiniai. Taip pat moksleiviai apžiūrėjo čia gamintų saldainių popierėlių bei jų dėžučių kolekciją, žiūrėjo filmą apie šokolado kelią.
Be jokios abejonės, mokiniams labiausiai patiko tai, kad jie galėjo šokolado dirbtuvėlėje savo rankomis pasigaminti saldainių, naudodami įvairius ingrendientus. Be to, tuos saldainius jie parsivežė į namus ir jais nustebino artimuosius bei draugus.
Monika Zubavičiūtė 1g klasės mokinė