Edukacinė išvyka į Vilniaus A. Mickevičiaus biblioteką

2- 5 klasių geriausi knygų skaitytojai sausio 9 dieną vyko į Vilnių. Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Prisijaukink pasaką“. Ši programa skirta vaikams giliau susipažinti su lietuvių liaudies pasakomis. „Prisijaukink pasaką“ programa suskirstyta į 3 etapus. Pirmasis – emociškai nuspalvintas lietuvių liaudies pasakos skaitymas. Antras etapas – diskusija su mokiniais apie tai, ką jie suprato: organizatorės vaikams uždavė klausimus, užminė mįsles, bandė aiškintis, kurie pasakos personažai blogi, kurie geri, kas būtų, jei jie susikeistų vietomis. Trečiojo etapo metu mokiniai atliko kūrybinę užduotį–  iliustruodami pasaką, atskleidė, kas jiems labiausiai patiko, įsiminė. Rezultatas –mokinių iliustruota pasakos knyga. Po užsiėmimo mažieji skaitytojai apsilankė bibliotekos knygų archyve, knygų „labirinte“, „avilyje“. Daug įspūdžių visiems paliko „stebuklingas“ veidrodis, kuriam  būtinai reikėjo nusišypsoti. Viešnagės pabaigoje kiekvienas gavo dovanų 2018 metų kalendorių ir knygų skirtukų. Sugrįžę į namus iliustruotą pasakų knygą vaikai pristatė savo klasės draugams.

Manome, kad mokiniams edukacinė programa patiko. Kai kurie mokiniai pirmą  kartą pamatė mūsų sostinę. Didelį įspūdį jiems paliko Gedimino pilis. Džiaugiamės, kad išvykoje mokiniai buvo drausmingi, mandagūs, žingeidūs. Tikimės, kad ši išvyka juos paskatins ir toliau draugauti su knygutėmis. Skaitymas praplečia vaikų žodyną, skatina smalsumą ir kūrybiškumą. Kuo daugiau vaikai skaito, tuo daugiau sužino.

Mokytojos Lena Zapalskienė ir Virginija Aniūnaitė