Išvyka po Rytų Aukštaitiją

Spalio 16 d. 8-4g klasių mokiniai, lydimi muzikos mokytojos Irminos Nogobodienės ir logopedės Dianos Freibergienės, išvykome į edukacinę išvyką po Rytų Lietuvą. Išvyka prasidėjo apsilankymu Anykščių Dainuvos nuotykių parke. Ten, keliaudami nuo medžio ant medžio,  išbandėme  6 skirtingo sudėtingumo trasas, net pačią sudėtingiausią „Skrydį per Šventąją“. Įsitikinome, kad ant Šventosios upės įsikūręs pramogų parkas- tai puiki aktyvaus laisvalaikio praleidimo vieta.

Pasidžiaugę pramogomis savo kelionę pratęsėme Molėtų rajone Kulionių kaime esančioje etnografinėje sodyboje ir dangaus šviesulių stebykloje. Edukacinę programą etnografinėje sodyboje ant Lenktinio ežero pakrantės vedė Lietuvos etnoastronomas, fizikas, muziejininkas, Lietuvos etninės kultūros globos tarybos narys Jonas Vaiškūnas. Jis pasakojo apie senąją baltų pasaulėžiūrą ir senąjį lietuvių Zodiaką. Prie sodybos esančių stulpų,  žyminčių šešias pasaulio šalis ir Saulės tekėjimo bei laidos azimutus svarbiausių kalendorinių švenčių dienomis, Jonas Vaiškūnas pasakojo apie tai, kaip senovėje buvo stebimi dangaus šviesuliai, atliekami kalendorinio laiko skaičiavimai. Savo kelionę baigėme šalia etnografinės sodybos įsikūrusiame Lietuvos etnokosmologijos muziejuje. Ten mus gidas supažindino su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis bei pasikėlę į 30 m. aukštyje esančią apžvalgos aikštelę pasigrožėjome Aukštaitijos apylinkėmis ir stiklo dirbinių paroda.

Ši edukacinė išvyka paliko neišdildomų įspūdžių. Klausydamiesi pasakojimų sužinojome apie senovės baltų pasaulėžiūrą, senąjį lietuvišką Zodiaką, senovės kalendorinio laiko skaičiavimą. Kosmoso muziejuje sužinojome apie kitas planetas, pamatėme daug eksponatų, o Dainuvos nuotykių slėnyje puikiai ir aktyviai praleidome laiką.

3g mokinė Dovilė Dragūnaitė