Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas „Baltų literatūros savaitė“ Žeimelio gimnazijoje

Tarptautinio mokyklų bibliotekų projekto „Baltų literatūros savaitė“ Žeimelio gimnazijoje video nuoroda:

Rugsėjo 20-24 dienomis, minint rugsėjo 22 d. Lietuvoje ir Latvijoje švenčiamą Baltų vienybės dieną,  Žeimelio  gimnazija įsijungė į tarptautinį mokyklų bibliotekų projektą „Baltų literatūros savaitė“.

Projekto organizatoriai – Jonavos r. Žeimių , mokykla-daugiafunkcis centras, Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis. Projekto partneriai: Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Letonikos centras, Latvijos Respublikos ambasada Lietuvos Respublikoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijos Respublikoje, Jonavos rajono savivaldybė, Latvijos Nacionalinis kino centras, Lietuvos nacionalinis kino centras. 

Projekto tikslas – stiprinti mokinių skaitymo motyvaciją, skatinant pažinti giminiškų tautų – lietuvių ir latvių – kalbą, literatūrą, kultūrą, istoriją, kviečiant užmegzti ir palaikyti tarpkultūrinius Lietuvos ir Latvijos mokyklų ryšius.

Tris  dienas iš eilės gimnazijoje vyko renginiai skirti, projektui „Baltų literatūros savaitė“. Rugsėjo 22 d. septintos klasės mokiniai per lietuvių k. pamoką skaitė tekstus latvių kalba irnaudodamiesi  internetiniu  latvių-lietuvių k. žodynu vertė juos į gimtąją kalbą. Mokiniams padėjo mokytoja Vita Songailienė. Rugsėjo 23 d. mokykloje vyko renginys, kurį organizavo lietuvių k. mokytoja Aldona Plakbarzdienė. Renginyje dalyvavo  šeštų, aštuntų ir vienuoliktų klasių. mokiniai. Renginio organizatoriai aštuntokai skaitė sakmę „Žmogaus metai“ lietuvių ir latvių kalbomis,  dainavo latvių  liaudies dainą „Kur tu teci, gailiti mans“. Mokinius  dainai ruošė  muzikos mokytoja Edita Dovidonienė. Renginio dalyviai bandė įminti latvių mįsles, atliko  užduotis, kuriose lygino latvių ir lietuvių kalbų  gramatikos skirtumus. Rugsėjo 24 d. penktų ir devintų klasių mokiniai per anglų kalbos pamoką su mokytoja Virginija Aniūnaite žiūrėjo filmukus: „Meet Latvia“- Geography ir „Meet Latvia“- Latvian language.  Po filmukų peržiūrų vyko diskusija, darbas porose.

Projektas sulaukė mokykloje palaikymo ir susidomėjimo.  Dalyviai susipažino su  baltų  kalbų panašumais ir skirtumais, sužinojo  daugiau apie kaimyninės šalies geografiją.

Dėkojame etnologijos mokslų daktarei, VDU Letonikos centro darbuotojai Auksei Noreikaitei už pagalbą projektui.

Projekto rėmėjai: „Kavos draugas“, RTTAX, „Baltic Logistic Solutions“, „Power Sport“, „Save24“, „Glasseson“, „Sapiegos klinika“, Šefo receptai.

                                                                      Bibliotekininkė Virgutė Gribienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šrifto dydžio keitimas
Kontrastas