Respublikinis projektas „Jungiam Lietuvą“

Mūsų mokyklos 3g klasės gimnazistai Donatas Bitaitis ir Olivija Usonytė, vadovaujami muzikos mokytojos Irminos Nogobodienės, dalyvavo respublikiniame projekte „Jungiam Lietuvą“.  Nuo kovo pradžios prie šios moksleiviams skirtos iniciatyvos prisijungė daugiau nei 40 mokyklų ir gimnazijų komandos. Rezultatas – 44 vaizdo klipai apie 36 Lietuvos miestus ir miestelius. Pagal šiuos klipus bus sukurtas trumpametražis filmas „Jungiam Lietuvą“, o 25 moksleivių komandos, iki balandžio 22 d. sulaukusios daugiausia internautų balsų,  apdovanotos prizais – edukacinėmis ekskursijomis į Valdovų rūmus.

Pirmajame šios iniciatyvos etape reikėjo sukurti vaizdo įrašą tema „Mano kraštas – per 100 sekundžių“. Lietuvos šimtmečio proga mums kilo idėja „Tautiška giesme“ parodyti savo krašto žmonių vienybę. Miestelio aikštė ir joje augantis ąžuolas yra pavadinti „Vienybės“ vardu, tad ir filmuką pavadinome „Žeimelio vienybė težydi“. Į šį projektą įsijungė ne tik Žeimelio gimnazijos bendruomenė, bet ir Žeimelio žemės ūkio mokyklos bendruomenė, daugiafunkcio centro „Ąžuoliukas“ darbuotojos, Žeimelio senjoros, Žeimelio ugniagesių komanda,  „Žiemgalos“ muziejaus darbuotojos. Filmuke pavaizdavome Žeimelyje gyvenusių 4 tautų ir skirtingų religijų – katalikų, liuteronų, stačiatikių ir judėjų – kultūrinį bei materialinį palikimą. Giedodami himną kartu parodėme ir savo krašto unikalumą ir savitumą. Mūsų filmukas pateko į prizininkų sąrašą, tad gegužės 9 dieną 3g klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojo Jono Petraičio ir muzikos mokytojos Irminos Nogobodienės, vykome į edukacinę ekskursiją.  Vilniuje aplankėme Valdovų rūmus,  išklausėme įdomią paskaitą apie Lietuvos istoriją, pasivaikščiojome po senamiestį ir grįžome kupini įspūdžių į Žeimelį, kurio „vienybė težydi“.

3g  klasės mokinė Olivija Usonytė