Piligriminis žygis į Pašvitinį

Birželio 16 d. Žeimelio gimnazijos 7, 8, 1g ir 3g klasių mokiniai dalyvavo piligriminiame žygyje „Tikėk, vilkis, mylėk“. Žygį mokiniai pradėjo išklausę Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo Peleniškių kaimo laukuose istoriją, apsireiškimą mačiusių žmonių atsiminimus. Nuo mokyklos eidami senuoju buvusio siauruko keliu Lauksodžio link, susipažino su krašto istorija. Kelias minutes pailsėję Lauksodžio parapijos apylinkėse, besišnekučiuodami ir traukdami giesmes, mokiniai tęsė savo kelionę pro Gelčių, Petronių, Daugalonių, Mačiūnų, Giedraičių kaimus. Pasiekus Peleniškių piliakalnį atsivėrė išvargusius keliauninkus gaivinanti krašto panorama, iš kurios net buvo galima įžvelgti Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vietą. Na, o pasigrožėjus Peleniškių kaimo gamta, beliko aplankyti Pašvitinio Šv. Trejybės bažnyčią. Čia mokiniai susipažino su parapijos klebonu Vidmantu Kapučinsku, kuris ne tik įdomiai papasakojo bažnyčios istoriją, bet ir pavaišino pavargusius piligrimus ledais. Iš viso piligriminio žygio dalyviai nuėjo beveik 30 km! Ir nors dėl alinančiai kaitrios saulės fiziškai Švč. Mergelės apsireiškimo vietos pasiekti nepavyko, mokiniai dvasingai, linksmai bei sveikuoliškai praleido paskutinę mokslo metų dieną.

3g klasės mokinė Beata Kazakevičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šrifto dydžio keitimas
Kontrastas