Pamoka kitoje aplinkoje

Spalio 21 dieną pirmokai pasaulio pažinimo pamokos metu keliavo po gimnazijos kiemą ir apžiūrinėjo medžius. Stebėjo, kaip atrodo skirtingų medžių lapai, bandė nupasakoti jų formą, spalvą, kvapą. Atspėjo, kurio medžio sėkla yra gilė, kurio- kaštonas. Labai nustebo, kad klevo sparnavaisyje, vaikų vadinamoje ,,nosyje“, gyvena sėklytė, iš kurios pavasarį gali išdygti naujas medelis. Atradimas buvo liepos medis. Mokinukai išsiaiškino, kad jos lapų krašteliai turi ,,pjūkliuką“, o atpažinti ją rudenį lengviausia pagal kabančius mažus burbuliukus- sėklyčių dėžutes. Lengviausiai atpažįstamas medis bet kokiu metų laiku- beržas. Jo kamienas skiriasi nuo kitų medžių kamienų. Apžiūrinėdami šio medžio kamieną mokiniai aptiko samanų ir kerpių. Jiems buvo keista, kodėl vienoje kamieno pusėje samanos auga, o kitoje jų nėra. Atlikę gautas užduotis ir parkeliavę į klasę, pasaulio pažinimo temą ,,Lapuočiai medžiai“ integravome į dailės ir technologijų pamoką. Guašu pirmokiukai bandė išgauti lapų spalvas, tepė dažais medžių lapus ir atspaudė juos ant popieriaus. Kai viskas puikiai pavyko, nusprendė, kad gražu būtų padaryti ir bendrą klasės darbelį. Taip gimė ,,Pirmokų klevas rudenį“.
Pamoka kitoje aplinkoje mokiniams labai patiko. Jie įgijo naujų žinių liesdami, ieškodami, uostydami, apžiūrinėdami ir klausydamiesi. Šią pamoką vaikai mokėsi ir drausmės, mandagumo bei tolerancijos.

Pirmos klasės mokytoja Rasa Orlienė