Netradicinė pamoka – renginys

Gruodžio 14 dieną gimnazijoje vyko netradicinė  pamoka – renginys „Meile ir duona dalintis su visais“.

       Šv. Kūčios – tai šventė, kuri  labiausiai apipinta paslaptimis ir tradicijomis. Per Kūčias įprasta nurimti, susimąstyti, atsigręžti į praeitį. Tai šeimos šventė, kurios metu dėkojama Dievui, artimiesiems už metų malones ir dosnumą. Ši diena yra ir santarvės diena, tad prieš sėdant prie Kūčių stalo reikia susitaikyti, atsiprašyti artimųjų, jeigu esame ką nors įžeidę.

       Klasėje stalus uždengę baltomis staltiesėmis įvairių klasių mokiniai ir mokytojos ant stalo dėjo Kūčių patiekalus.

       Dalindamiesi „kūčiukais“ (kalėdaičiai laužiami tik Kūčių vakarienės metu), linkėdami vieni kitiems gražius palinkėjimus, prisiminėme Šv. Kūčių papročius, giedojome giesmes, sakėme eilėraščius. Žaisdami Kalėdoms tinkančius žaidimus mokiniai pažadėjo nepamiršti, kad Šv. Kalėdos yra Jėzaus gimtadienis.

       O kad šviestų širdys, ne tik eglės, prie mokykloje mokinių papuoštos eglutės pastatėme prakartėlę, kuri primena svarbiausios metų šventės prasmę.

Tikybos mokytoja Elena Veikalienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.