Išvyka į Biržų regioninį parką

Birželio 20 d. 7, 1g ir 3g klasės mokiniai buvo išvykę į Biržų regioninį parką. Tai – unikalus kraštas, kuriame žemės paviršius aktyviai formuojasi, nuolat keisdamas kraštovaizdį. Gruntiniam vandeniui išplovus gelmėje esančius gipso klodus, įgriūva žemė. Susidaro paslaptingos smegduobės: vienos – sausos, kitos – virtusios ežerėliais su plika akimi matomomis sieros bakterijomis.

Ekskursiją pradėjome parko muziejuje, kuriame Biržų regioninio parko direktorius Kęstutis Baronas papasakojo apie karstinius reiškinius ir kraštovaizdžio susidarymą. Išgirdome smegduobių atsiradimo istoriją. Susipažinę su krašto istoriją aplankėme Barsuko, Lapės ir Karvės olas, Geologų duobę ir prisilietėme prie akmens, kuris buvo rastas prieš 3 milijonus metų. Po to vykome į Kirkilų apžvalgos bokštą, iš kurio atsivėrė ežerų kraštovaizdis.

Mokiniai kelionės metu pagilino geografijos žinias apie karstinius reiškinius ir smagiai praleido pamoką kitoje aplinkoje.

Viktorija Kačerauskaitė ir Gabija Narkevičiūtė