Humanitarinių mokslų integruota savaitė-projektas „Velykų papročiai ir tradicijos“

Vlykų papročiai ir tradicijos 

Žeimelio gimnazijoje balandžio 11-15 d.  vyko integruota veikla „Velykų papročiai ir tradicijos“. Humanitarinių mokslų metodinės grupės mokytojai ir muzikos mokytoja organizavo veiklas 5- I g klasėse.

Balandžio 12 dieną 8 klasėje anglų k. mokytoja Dalia organizavo pamoką „Velykų istorija, papročiai ir žaidimai“. Pamokos metu mokiniai pristatė paruoštas pateiktis šia tema. Į pamoką mokiniai atsinešė margučių, kuriuos rideno ir žaidė kitus žaidimus.

Balandžio 13 d.  penktokai ruošėsi edukaciniam užsiėmimui. Vadovaujant klasės auklėtojai Dianai ir bibliotekininkei Virgutei karpė iš popieriaus margučius, juos margino įvairiais raštais. Surengta darbelių paroda bibliotekoje.  Balandžio 14 d. vyko edukacinis užsiėmimas 5 klasės mokiniams „Tradiciniai margučiai“.  Užsiėmimo metu  penktokai mokėsi marginti kiaušinius  vašku, karpė, lankstė dėžutes – vištytes margučiams susidėti.

Lietuvių k. mokytoja Aldona  organizavo veiklą 6 klasės mokiniams „Velykų papročiai ir tradicijos“. Mokiniai dirbo grupėmis.

Lietuvių k. mokytoja Vita ir muzikos mokytoja Daiva integravo lietuvių k. ir muzikos pamoką „Velykų papročiai ir dainos“ 7 klasėje. Mokiniai dainavo išmoktą velykinę dainą „Supkit meskit mane jauną“, I g klasės mokinys D. Andrišiūnas pristatė pranešimą apie Velykų tradicijas bei papročius ir „Quizizz“ programėle patikrino, ką septintokai suprato ir naujo sužinojo apie Velykas. Smagiai nusiteikę po apklausos mokiniai analizavo dainos tekstą, aiškino žodžių prasmę, ją siejo su Velykų laikotarpio papročiais. Pamoka baigėsi nagrinėtos dainos ir kitų velykinių dainų dainavimu.

Balandžio 15 d. lietuvių k. mokytoja Vita ir anglų k. mokytoja Virginija integravo lietuvių k. ir anglų k. pamoką „Velykų tradicijos Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje“ I g  klasėje. Devintokai grupėse po tris mokinius įvairiom temom apie Velykų tradicijas surinko medžiagą, parengė pristatymą ir sugalvojo bendraklasiams patikrinimo užduotis  bei parengė pristatymus lietuvių ir anglų kalbomis. Iš pristatymų mokiniai sužinojo, kaip švenčiamos Velykos Lietuvoje ir Anglijoje, kokie yra šios šventės atributai bei simboliai, tradiciniai valgiai, žaidimai, linksmybės. Po pristatymų teko mokiniams atlikti testą naudojant „Quizizz“ programėlę, išmarginti tradiciškai kiaušinį, išspręsti kryžiažodį, kurti tekstą.

Džiugu, kad mokiniams patiko integruotos, netradicinės pamokos.

 

Humanitarinių mokslų metodinės grupės pirmininkė Virginija Aniūnaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *