„Geros savijautos programos“ startas

  Nuo 2021 m. rudens Lietuvos mokyklose (taip pat ir Žeimelio gimnazijoje) vykdoma „Geros savijautos programa“, kuria siekiama sumažinti nuotolinio mokymo pasekmes vaikų ir jaunimo fizinei bei psichinei sveikatai. Programai įgyvendinti iš viso numatyta 5.1 mln. eurų. Šios lėšos mokykloms paskirstytos, atsižvelgiant į mokinių skaičių, mokiniui skiriant 15 eurų metams.

Tiksliniai įvairaus pobūdžio  „Geros savijautos programos“ užsiėmimai skirti visų klasių mokiniams. Jų veikla pritaikyta tam tikro amžiaus vaikams ir paaugliams. Paslaugų teikėjai siūlo kelių krypčių programas:

  • socialinių emocinių įgūdžių, 
  • grupinio psichologinio konsultavimo, 
  • bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžių, 
  • nusiraminimo, relaksacijos ir streso valdymo technikų mokymo.

 „Geros savijautos programos“ užsiėmimus ves specialistai, turintys pedagogikos studijų krypties ar (ir) psichologijos studijų krypties bakalauro kvalifikacinį laipsnį/jam prilygintą išsilavinimą/2 metų darbo su mokyklinio amžiaus vaikais patirtį. 

    „Geros savijautos programos“ užsiėmimai vyko visiems Žeimelio gimnazijos mokiniams. Pirmasis užsiėmimas vyko gruodžio 3 d. 5-4g kl. mokiniai dalyvavo geros savijautos programoje „Pažink savo emocijas per fizinį aktyvumą“. Renginys vyko aktų ir sporto salėse, užsiėmimus vedė lektoriai iš Kauno: Natalija Gončerova ir Martynas Golubovskis. Programos turinys apėmė dvi dalis – teorinį ir praktinį darbą. Pirmosios dalies metu mokiniai atliko emocinių įgūdžių ugdymo pratimus, užduotis, kur analizavo save. Kitoje užsiėmimų dalyje mokiniai atliko fizinius pratimus sporto salėje. Pratimai lavino motorinius judesius, teikė galimybę pažinti savo kūną ir atrasti sau tinkamų atsipalaidavimo pratimų ar būdų.

    1-4 klasių mokiniai gruodžio 9,10 dienomis geros savijautos programos „Pasimatuok profesiją kartu su draugais“ užsiėmimus vyko atlikti į Šiaulių darbo rinkos mokymo centrą. Mokiniai susipažino su masažuotojo, siuvėjo ir vairuotojo profesijomis. Šių užsiėmimų metu mokiniai stiprino savivertę bei motyvaciją mokytis, lavino bendradarbiavimo ir darbo komandoje,  gebėjimo priimti atsakingus sprendimus įgūdžius. Vaikai turėjo galimybę „pasimatuoti“ profesiją, t.y., išbandyti skirtingas veiklas vienas kitam.

    Gruodžio 13 d. 7-4g klasių mokiniams vyko paskutinė šiais metais edukacija iš geros savijautos programų. Edukacijas vedė: edukatorė, pedagoginį išsilavinimą turinti tarpdisciplininė menininkė, solinio albumo  „Gyvybės gijos“  autorė Agnė Dragūnaitė ir jos vyras Donatas Martišius. Edukacijų metu mokiniai sužinojo apie garso poveikį, nematomą jo naudą. Patyrė, kad garsas gali būti ne tik girdimas, bet ir matomas, ir jaučiamas. Dar galėjo išbandyti save grojant daugeliui dar nematytu instrumentu, atlikti savianalizę, sužinoti daugiau apie save, suprasti, kaip galima koreguoti savo charakterį norima linkme. Atliko įvairias kvėpavimo technikas ir suprato,  kaip kvėpavimas įtakoja mūsų požiūrį į pasaulį ir vidines būsenas.

Socialinė pedagogė Irmina Nogobodienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.