Edukacija Ilzenbergo dvare

Birželio 16 d. 5 klasės mokiniai, lydimi klasės vadovės D. Freibergienės, bibliotekininkės V. Gribienės ir sveikatos priežiūros specialistės L. Radavičienės vyko į Kultūros paso edukacinę  ekskursiją „Užkoduota kelionė po Ilzenbergo dvaro parką“. 500 metų istorija – šalia jūsų. Tokius unikalius įspūdžius mums siūlė Ilzenbergo dvaras, vieną seniausių ir gražiausių dvarvietės erdvių. Šimtametis parkas,  ypatingą istoriją turinti dvaro pirtis ir legendomis apipintas Meilės tiltas į ežero salą. Ilzenbergo dvaro teritorija yra ne tik parkas ir dvaras. Čia ištisus metus gyvena žmonės ir veikia pirmasis ir didžiausias Baltijos šalyse Ilzenbergo dvaro harmonijoje su gamta dirbantis ūkis.

Ar buvote dvare, kurio istoriją slepia slapti kodai? Jei ne, kviečiame išbandyti išmanųjį istorijos pažinimo būdą! Tokiais žodžiais mus pasitiko edukacinės programos gidas. Edukacinė ekskursija „Užkoduota kelionė po Ilzenbergo dvaro parką“ prasideda pasivaikščiojimu po 15 ha dvaro parką, kurio metu gidas supažindino su unikalia dvaro valdytojų, gyvenimo būdo specifika nuo viduramžių iki naujausiųjų laikų. Parko teritorijoje mokiniai apžiūrėjo dvaro sodybos svirną, rūkyklą, pirtį, oficiną, patrankų aikštelę, sužinojo jų paskirtį ir atsiradimo istoriją. Keliaudami angliško tipo parko takeliais, mokiniai matė ir šiuolaikines skulptūras – “Lelija”, “Saulės laikrodis”, “Angelų medis” ir kt., kurios žavi originalumu, įdomiu kūrybiniu sprendimu ir idėjos pateikimu. Vaikai apžiūrėjo parko puošmeną – 500 metų istoriją menantis Ilzenbergo dvaro ąžuolas galiūnas Ilzenberg ir Stelmužiukus – Stelmužės ąžuolo palikuonis. Po apžvalginės ekskursijos mokiniai buvo suskirstyti į 2 grupes. Kiekviena grupė gavo dvaro parko teritorijos žemėlapį ir užduotį, kurią atlikti gali tik suradę ieškomą objektą, pažymėtą konkrečiu užduoties numeriu (pvz. 15). Suradę lentelę pažymėtą numeriu, iššifruoja QR kodų pagalba joje esančią užduotį. Atsakymo ieško šalia esančiuose informaciniuose stenduose arba prisimena pasakojimą. Teisingą atsakymą įrašo į tuo pačiu numeriu pažymėtą užduoties – kryžiažodžio vietą. Naudodamiesi savo mobiliais įrenginiais ir programėlėmis skaitančiomis QR kodus, mokiniai turėjo nuskenuoti visus kodus, užpildyti užduotį ir perskaityti raktažodį . Atlikę visas užduotis, dalyviai sužino raktinius žodžius. Vadinasi, edukacija jau eina į pabaigą! Dalyviai turi kuo greičiau ateiti į sutartą vietą ir atidaryti paslaptingą „lobių skrynią”. Gidas užduočių lape patikrino ar raktiniai žodžiai teisingi. Pirmieji, teisingai atlikę užduotį, gauna prizą! Edukacinė ekskursija užbaigiama įsimintinu dvarišku siurprizu – švediškos patrankos šūviu!

Mokinius sužavėjo  dvaro kraštovaizdis, civilizacijos ydų nepaliesta  Ilzebergo šalis, kur žmogus susilieja su gamta. Su geromis emocijomis, pakerėti gražių vaizdų, įspūdingos gamtos grožio  grįžome namo.

5 klasės vadovė D. Freibergienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *