Draugystės savaitė

Kovas – mėnuo be patyčių. Pasitarę su mokinių taryba ir mokiniais nusprendėme patyčių temą keisti į draugystės temą. Tad Žeimelio gimnazijoje kovo 21-25 d. nusprendėme organizuoti „Draugystės savaitę“. Socialinė pedagogė parengė 18 klausimų anketinę apklausą, kurioje buvo norėta išsiaiškinti patyčių mastą Žeimelio gimnazijoje. Apklausoje dalyvavo  73 mokiniai iš 5-4g klasių. Apklausos rezultatai parodė, kad 56  mokiniai mūsų mokykloje jaučiasi saugiai ir labai saugiai. Visiškai nesaugiai jaučiasi – 1 mokinys, nesaugiai – 1 mokinys, o kartais saugūs jaučiasi – 15 mokinių.  Patyčių mastas yra nedidelis, tačiau draugiškumo ir  dėmesio vienas kitam niekada nebūna per daug. Kiekvienoje klasėje pasitaiko konfliktų ir nesusipratimų dėl to, kad kartais nemokame priimti kitokio žmogaus ar nemokame tinkamai išreikšti kylančias nemalonias emocijas. Tad bendrystė, bendravimas, kalbėjimas apie draugiškumą ir mokymasis būti draugiškiems – svarbus dalykas.

Mokinių taryba tapo „Draugystės savaitės“ iniciatoriai ir rengėjai, jiems talkino socialinė pedagogė Irmina Nogobodienė. Pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis per etikos ir tikybos pamokas kalbėjo apie draugiškumą ir draugystę, mokėsi draugauti. Mokinių tarybos pirmininkė Goda Cibulytė ir jos pavaduotoja Elinga Dovidonytė organizavo 5-3g klasių mokiniams užduotį: sukurti filmuką apie patyčias ir kaip reikia elgtis patiriant jas. Pirmadienį , kovo 21 d. po 3 pamokų, buvo pakviesti 5-3g kl. seniūnai, kad išsitrauktų lapelius, kuriuose buvo užrašyta su  patyčiomis susijusi situacija. Seniūnai informavę  bendraklasius ir savo klasės vadovus kūrė filmukams scenarijus, skirstėsi vaidmenimis ir kūrė trumpą 2-4 min. filmuką. Sukurtus filmukus iki ketvirtadienio siuntė mokinių tarybos atstovams, kurie visus filmukus sudėjo į vieną bendrą filmą.

Penktadienį, kovo 25 d. , vyko užbaigiamoji „Draugystės savaitės“ diena. 5-8 klasių mokiniai penktos pamokos, o 1g-3g klasių mokiniai šeštos pamokos metu rinkosi į mokyklos salę diskusijai,  filmo peržiūrai ir aptarimui. Pamokas vedė: 1g klasės mokinė,  mokinių tarybos pirmininkės pavaduotoja Elinga Dovidonytė, jai asistavo klasės draugas Rūtenis Grigaliūnas ir socialinė pedagogė Irmina Nogobodienė. Noriu padėkoti visiems 5-3g kl. mokiniams už sukurtus filmukus ir piešinius, klasių vadovams už pagalbą ir draugystę su mokiniais. Visiems linkiu užsiauginti kuo didesnius ir galingesnius draugystės sparnus ir kilti su jais į beribes draugystės padanges!

Socialinė pedagogė Irmina Nogobodienė