„ Apšerkšniję mūsų žiemos…“

Taip pavadintas rajono pradinių klasių mokinių Meninio skaitymo konkursas, kuriam aktyviai ruošėsi  mūsų mokyklos mokiniai. Pradžioje po du geriausius skaitovus išrinkome klasėse. Vasario 3 dieną aktų salėje susirinkome į mokyklos geriausių pradinių klasių skaitovų konkursą, kurį vedė 1g klasės mokiniai. Geriausiai deklamavo 2 klasės mokinė Meilė Gurgždytė ir 3 klasės mokinė Žydrūnė Guževičiūtė. Joms ir teko garbė atstovauti mūsų mokyklos pradinukams rajoniniame konkurse.

Finalas, į kurį susirinko šešiolika skaitovų ir jų mokytojos, įvyko mūsų mokykloje vasario 13 dieną. Į svečius atvyko rajono Suaugusių ir jaunimo švietimo centro direktorė Rima Juozapavičienė.  Renginį vedė 1g klasės mokinės Danielė Lekavičiūtė ir Raminta Šukytė. Mergaitės pristatė konkurso vertinimo komisiją: komisijos pirmininkę SJŠ centro direktorę Rimą Juozapavičienę ir  nares: Žibutę Pileckienę, „Žemynos“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoją, Lorą Kriščiūnienę, Linkuvos gimnazijos pradinių klasių mokytoją ir Rasą Orlienę, mūsų mokyklos pradinių klasių mokytoją.

Pirmieji į sceną lipo 1- 2 klasių skaitovai, skambiais, aiškiais balseliais deklamavo gerai žinomų ir naujųjų vaikų poetų eiles. Per pertraukėlę 1g klasės mergaitės padainavo dainą „Ledinukai“ (vadovė-muzikos mokytoja Irmina Nogobodienė). Tada pasirodė 3- 4 klasių skaitovai. Kol komisija skaičiavo balus ir rinko geriausius iš geriausių, salėje sėdintiems pradinukams  Kosto Kubilinsko pasaką „Ledinukas“ skaitė 1g klasės gimnazistės.

Grįžus komisijai, jos pirmininkė Rima Juozapavičienė ir mūsų gimnazijos direktorė Vilma Kaminskienė padėkojo skaitovams ir jų mokytojoms už pastangas ir meilę raiškiam žodžiui ir visus skaitovus apdovanojo padėkos raštais. O jau tada buvo paskelbti ir diplomais apdovanoti geriausieji, užėmę I- III vietas. 1- 2 klasių mokinių tarpe I-ąją vietą užėmė mūsų mokyklos mokinė, antrokė Meilė Gurgždytė, padeklamavusi  kraštietės Reginos Noreikienės eilėraštį „Kiemo pramogos“ (mokytoja Lena Zapalskienė),  3- 4 klasių mokinių tarpe nugalėtoja tapo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos ketvirtokė Greta Gudaitė, kuri deklamavo  Pranckaus- Žalionio eilėraštį „Žiema miške“ (mokytoja Edita Ilgavičienė).

Džiugu, kad vyresnių klasių geriausiems skaitovams ateina dar kol kas maža, bet jau gabi pamaina.

Pradinių klasių mokytoja  Onutė Grigaliūnienė